ALEX2 MOLEKÜLER ALERJİ TESTİ

image

ALEX2 MOLEKÜLER ALERJİ TESTİ

ALEX2 Alerji Testi, nano chip teknolojisini kullanarak moleküler yöntem ile aynı anda 300 adet alerjeni tespit edebilen yeni nesil moleküler alerji testidir. ALEX Moleküler Alerji Testi, kanda total IgE ile beraber 300 alerjen etkeni tarayarak spesifik IgE tespit ederek güvenilir bir alerji tanısı ortaya koymaktadır. ALEX2 alerji testi nano teknoloji kullanarak alerjik yapıları tespit etmektedir. Biyochip yöntemi kullanılarak yapılan test, alerjenlerin özütlerini ve moleküllerini inceler. Tek tek ayrı alerji panelleri yapmaya gerek olmadan ve birçok panelde bulunmayan sayıda alerji taraması yaparak alerjenleri tespit eder.

ALEX alerji testi, alerji şüphesi olan çocuk ve yetişkinlere yapılabilmektedir. Alerjenlerin daha kapsamlı olarak saptanabilmesi için ALEX2 alerji testi her yaşta kişiye yapılabilmektedir. Kanda alerji testini chip teknolojisiyle taramaktadır. ALEX alerji testi alerjeni saptarken alerjinin şiddetini de ortaya koymaktadır.


ALEX Moleküler Alerji Testi alerjen gruplarına göre raporlamasında solunum alerjenleri, gıda alerjenleri, böcek zehirleri ve lateks alerji panellerden oluştuğu için en iyi alerji testleri arasındadır. Alerjen maddelerin tek tek tespit edildiği laboratuvar testleri ile karşılaştırıldığında daha kolay uygulanabilmektedir. ALEX alerji testi ile kişi çok fazla bir alerjen taramasından geçmiş olduğu için tanı koymada kolaylık yaratmaktadır. Şüphelendiğiniz alerjen dışında birçok etken sebebiyet veriyor olabilir. ALEX alerji testi geniş panel alerji baktığı için daha kolay alerji tanısını tespit etmeyi kolaylaştırmaktadır.


ALEX2 Moleküler Alerji Testi fiyatı 300 alerjene baktığı için diğer alerji testlerine oranla daha uygundur. Kişinin kanından sayısal ölçüm yaparak alerji etkenine ait spesifik IgE antikorları chip üzerindeki dizilmiş alerjenlere bağlanır. Spesifik olmayan yani yalancı pozitifliklerin azaltılması amacıyla bir CCD eklendiği için testin doğruluğu ve güvenilirliği arttırılmıştır. ALEX2 Moleküler Alerji Testi, yalancı pozitifliğe neden olan karbonhidrat yapısındaki maddeler ortadan kaldırıldığı için diğer birçok alerji testine kıyasla daha doğru sonuç verir. Böylece alerjen içinde saptanan moleküller sayesinde gerçek bir alerji mi, yoksa diğer alerjenlerden etkilenen bir molekül mü olduğu da ortaya konulmaktadır. ALEX alerji test raporunda pozitif bulunan alerjenlerin miktarı rakamsal olarak verilir.


ALEX2 alerji testinde 300 alerjen özütü ve bileşeni bakılmaktadır. Yani hem alerjenlere hem de bu alerjenlerin içindeki bileşenlerin testi yapılmaktadır. Diğer moleküler alerji testlerinde ise sadece bileşenlere bakılmaktadır. ALEX2 alerji testi ile hem alerjen özütlerine hem de bileşenlerine karşı alerji saptanmasından dolayı diğer moleküler alerji testlerinden daha kapsamlıdır.


ALEX2 Moleküler Alerji testi Nerede Yapılır?

Alex Moleküler Alerji Testi laboratuvarlarımızın tüm şubelerinde yapılmaktadır. Kendi bünyesinde alerji testi çalışamayan birçok merkez testinizi başka laboratuvarlara göndermektedir. Bu yüzden sizlere sonucunuz için uzun süreler vermektedirler. ALEX2 Moleküler Alerji testini laboratuvarlarımızda kendi bünyemizde çalıştığımız için kısa sürede sonuç vermekteyiz. ALEX2 Alerji testiniz için açlık ve tokluk fark etmemektedir. Tüm laboratuvarlarımızda 2 günde sonuçlanmaktadır.

En son teknoloji olan Chip teknolojisi ile yapılan ALEX2 Moleküler Alerji testi için çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi ve dilediğiniz şubemizden randevu alabilirsiniz.