FONKSİYONEL CHECK UP

image

CHECK UP

Check up, sağlıklı bireylerde genel sağlık durumlarının değerlendirilmesi ve henüz hastalık teşhisi konulmayan herhangi bir şikayete yol açmamış olası hastalıkların tanısını koymak amacı ile yapılan sağlık taramasıdır.


Mavi Laboratuarlar Grubunda klasik check up paketleri yerine fonksiyonel tıp açısından özel testler bulunan check up paketleri yapılmaktadır.


Fonksiyonel Tıp kişinin hastalığının altında yatan kök nedeni tanımlamaya yarar. Klasik check up paketlerinde sadece hastalığı tanımlamaya yöneliktir. Hastalığın neden olduğunu bulmaya yönelik değildir. Klasik check up paketlerinde hastada nasıl bir hastalık olduğunu tespit edersiniz. Fonksiyonel tıp check up paketlerinde kişinin hastalığını ve neden kaynaklı olduğunu tespit ediyoruz.

Check up paketleri ile sağlık taraması yapılması birçok hastalığın erken süreçte teşhis edilmesini ve tedaviye erken olarak başlanmasını sağlamaktadır. Özellikle kanser gibi bazı hastalıklar için erken teşhis çok önemlidir. Check-up, erken dönemde hastalıklar, kalp sağlığı, fazla kilo, kişinin yaşam tarzının etkisiyle hareketsiz yaşam, sigara, alkol, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, diyabet hastalığı gibi hastalıkların erken teşhisi için kritik önem taşır. Check up yapılarak erken teşhis edilen hastalıkların tedavi başarısı artmaktadır. Sağlığımız açısından her alanda erken teşhis yaşam kalitesi ve süresi açısından önemli bir kriterdir.


Check up paketleri kişinin yaşı, cinsiyeti, yaşam tarzı, ailevi hastalık öyküsüne göre değişkenlik gösterir. Klasik check up paketlerinin yanında Mavi Laboratuarlar Grubunda sağlıklı yaşam rotanız için fonksiyonel tıp açısından önemli testlerin bulunduğu Fonksiyonel Tıp Check Up Paketi bulunmaktadır. Fonksiyonel tıp açısından gerekli testler uygulanarak kişiye birçok zararı olan gelecekte hastalığa yol açacak hastalıklar tanımlanabilir. Fonksiyonel Tıp, hastalıkların neden kaynaklandığını bulmaya yönelik taramaları derinlemesine yapan bir tıp bakış açısıdır. Fonksiyonel Tıp açısında hastalıklara sebep olan engeller kalktığında vücudumuzun da iyileşme sürecine girer. Fonksiyonel tıp bakış açısıyla kronik hastalıkların sebeplerinin araştırılmasında, kişinin yaşam dengesi fonsiyonel bir check- up taramasıyla kontrol edilir. Laboratuvarlarımızda Fonsiyonel tıp check up paketi içinde biokimya, vitamin, mineral dengeleri, bağırsak sağılığı, gıda intoleransı, alerji, gıdalardan ve çevreden aldığı toksinlere bakılmaktadır.


Kişi bağışıklık sisteminin düzgün çalışmamasından kaynaklı birçok hastalığa yakalanmaktadır. Klasik check up paketlerinde bağışıklık sistemine çok ayrıntılı testlerle bakılmaz. Mavi Laboratuarlar Grubunda sağlıklı yaşam rotanızda çok önem taşıyan bağışıklık sisteminizin durumunu tespit etmek için Bağışıklık Sistemi Check Up Paketi yapılmaktadır. Bağışıklık sistemi için beslenme ve yaşam tarzınız önem taşımaktadır. Yaşam şekli ve tüketilen besinler özellikle kişilerin sağlıklarını sürdürmede önemli etkisi olduğunu gösteren çalışmalar her geçen gün artmaktadır.


Sağlıklı Vücut İşleyişiniz İçin Check Up Sağlıklı Yaşam Rotanızdır.

Check Up paketlerimiz hakkında detaylı içerik bilgisi ve randevu için hasta danışmanlarımızla çağrı merkezimizden lütfen iletişime geçiniz.


CHECK UP PAKETLERİMİZ

KLASİK CHECK UP

KLASİK CHECK UP

SAĞLIKLI ÇOCUK CHECK UP

SAĞLIKLI ÇOCUK CHECK UP

FONKSİYONEL CHECK UP

FONKSİYONEL CHECK UP

BAĞIŞIKLIK CHECK UP

BAĞIŞIKLIK CHECK UP

WELNESS CHECK UP

WELNESS CHECK UP

SAĞLIKLI BESLENME CHECK UP

SAĞLIKLI BESLENME CHECK UP