FOODPRINT GIDA İNTOLERANS TESTİ

  • Ana Sayfa
  • FOODPRINT® Gıda İntolerans Testi
image

FOODPRINT®GIDA İNTOLERANS TESTİ

FOODPRINT® Gıda İntolerans Testi İngiltere merkezli CAMBRIGDE NUTRITIONAL SCIENCES Omega Diagnostic markasına tarafından üretilmektedir. FOODPRINT® gıda intolerans testi laboratuvarlarımızda kendi bünyemizde en son teknolojik cihazlarda mikroarray yöntemi çalışılmaktadır. FOODPRINT® yeni nesil gıda intolerans testi tek panelde 222 gıdaya karşı üretilmiş antikoru saptamaktadır. Mikro array teknolojisi ile her gıda antikoru için iki kez ölçüm ile arttırılmış özgünlük ve güvenliğe sahiptir. FOODPRINT® gıda intolerans testi gıdaya karşı üretilmiş duyarlılığın derecesini gösteren sayısal değer olarak verilir. FOODPRINT® gıda intolerans testi sonucuna göre kişiye özgü eliminasyon diyeti planlama rehberi diyetisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak hazırlanmaktadır.

FOODPRINT®, sağlıklı yaşam için hastalara sonucuna uygun olarak detaylı ve kolay uygulanabilir bir diyet rehberi sunmaktadır.


Gıda intoleransı, vücudumuzun normal şartlarda yararlı olabilecek bazı gıdaları yabancı madde olarak algılaması ve bunlara karşı istenmeyen tepki oluşturmasıdır. Bu gıdalar sürekli tüketildiğinde vücudumuz bağışıklık yanıtı artırır ve kontrol edilemezse baş ağrısı, yorgunluk, şişkinlik, hazımsızlık, bağırsak sorunları, diyete rağmen kilo verememe gibi belirtilere neden olabilir. Tüm bu belirtiler kişini sağlıklı yaşam döngüsü bozar ve yaşam kalitesini düşürür. Sürekli alınan ve bu rahatsızlıklara yol açan gıdalar FOODPRINT® gıda intolerans testi ile tespit edilerek eliminasyon diyeti uygulanır. Tespit edilen gıdalara karşı uygulanan eliminasyon diyeti uygulanır ise zamanla oluşan bu rahatsızlıklar azalarak geçmeye başlar.

FOODPRINT® testiniz sonucunuza uygun olarak size özel hazırlanan beslenme rehberi ile intoleransınızın olduğu gıdalar öncelik sırasına göre diyetten çıkarılarak, yerine konulabilecek gıdalar ile günlük yemek düzenleri planlanabilir.


Nedenini bilmediğiniz sağlık probleminiz aslında en sevdiğiniz gıdadan kaynaklanabilir. FOODPRINT® gıda intolerans testi bu gıdaları tespit ederek sizin kaliteli yaşam döngünüze dönmenize destek olur.


FOODPRINT® gıda intolerans testi sonucunuzda verilen beslenme rehberi ile yeni düzenlenen tüketilmesi gereken besinlerle bağırsak florası yeniden düzenlenir. Böylece bağırsağın daha iyi çalışması sağlanır. Bu gıdalara karşı vücudunuzda oluşan birçok rahatsızlık kısa bir sürede geçmeye başlar. Bazı gıdaların size zarar vermesinin en büyük nedeni, vücudun bunları parçalaması için özel enzimler gerekmektedir. Bu enzimlerin yetersizliği nedeniyle, gıda vücutta tam olarak sindirilememekte ve bu da gıda intoleransa sebep olabilir.

Sağlık sorunlarınızın önlenmesi amacıyla gıda intolerans profilinizin belirlenmesi önemlidir.

Mavi Laboratuarlar Grubunun tüm şubelerinde FOODPRINT® Gıda İntolerans Testi yapılmaktadır. Laboratuvarlarımızda çalışılan FOODPRINT® gıda intolerans testi sonucunuz 3 günde çıkmaktadır. Sonucunuza göre diyetisyenler tarafından hazırlanan kişisel beslenme rehberiniz sonucunuzla beraber sizlere sunulmaktadır.


FOODPRINT® Gıda İntolerans Testi ile gıda duyarlılığınızı kapsamlı bir şekilde analiz edersiniz.


"Sağlığınız Yediklerinizin Yansımasıdır!"