Kalite Birimi

Kalite Yaklaşımı

Mavi Laboratuarlar Grubu, kaliteyi bir öncelik olarak benimser ve sürekli iyileştirme prensibiyle hareket eder. ISO 9001 standartlarına uygun olarak çalışarak, güvenilir ve doğru sonuçlar elde etmek için kalite politikalarını titizlikle uygular. Çalışanlarını sürekli eğitim ve gelişimle destekleyerek, laboratuvar hizmetlerinde en üst düzeyde hassasiyet ve profesyonellik sağlamayı ilke edinir.


Eğitim ve Gelişim

Çalışanlarımızın kalite konusundaki bilgi ve becerilerini sürekli olarak güncellemelerini sağlamak adına eğitim ve gelişim programları düzenleriz. Bu sayede, personelimiz çalışmalarını gerçekleştirirken kaliteli ve doğru teknikleri kullanma konusunda bilgi sahibi olur. Yeni personel işe alımlarında oryantasyon programları ile adaptasyon süreçlerini hızlandırırız.


Hasta Geri Bildirimleri

Hastalarımızın memnuniyeti bizim için önceliktir. Yüksek standartlarda hizmet sunarak hasta memnuniyetini sağlarız. Hastalarımızdan gelen geri bildirimleri dikkatle değerlendiririz ve bu bilgileri kalite süreçlerimizi, tüm çalışanlarımızın kalite bilincini güçlendirmek, kurumsal hedeflerimizi geliştirmek için kullanırız.


İnternal Kalite Kontrol

İç kalite kontrol süreçlerinde; başarı performansını, bilinen konsantrasyonlara sahip kontrol malzemelerini kullanarak analiz sonucunda gözlenen değerlerin bilinen değerlerle karşılaştırması ile Westgard kurallarına göre değerlendirilmektedir. Analiz sonuçlarını izlemek ve sonuçları değerlendirmek için kalite kontrol grafikleri Levey-Jennings grafiği kullanılır. Kontrol grafikleri, belirlenen kontrol sınırları içinde sonuçların tutarlılığını göstermelidir. Gerekirse düzeltici faaliyetlerde bulunulur.


External Kalite Kontrol

Laboratuvarlarımızda her sene çalışılan testler için dış kalite kontrol programlarına katılım sağlarız amacımız hata riskini azaltmak, hastalarımıza teşhis için güvenilirliği yüksek sonuçlar vermektir. LABPT, QCMD, MOTAKK,ONE WORLD ACCURACY gibi uluslararası akredite geçerliliğe sahip dış kalite kontrol programlarına katılım sağlamaktayız. Laboratuvarlar arası karşılaştırmalar yaparak sürecimizi desteklemekteyiz.