FOX GIDA İNTOLERANS TESTİ

image

FOX GIDA İNTOLERANS TESTİ

FOX Gıda İntolerans Testi, doğru gıda seçimlerini yapmanıza yardımcı olarak daha kaliteli yaşamanıza ve daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Gıda intoleransından kaynaklı hastalıkların teşhisi ve önlenmesi için yol göstericidir;

  • Diyet Planı ve Beslenme uyumu analizi
  • İnflamatuar bağırsak hastalığı (İBH)
  • Huzursuz bağırsak sendromu
  • Depresyon ve Migren

FOX gıda intolerans testi IgG aracılı 286 adet gıda ekstraktına ve moleküler gıda antijenlerine karşı eşzamanlı spesifik IgG ölçümüne izin veren ELISA tabanlı bir multipleks yarı kantitatif invitro tanı testidir. FOX gıda intolerans testi13 gıda grubundan mevcut 286 gıda antijeni chip teknolojisi ile aynı anda tespit ederek raporlanmaktadır. FOX, beslenme kurallarının netleştirilmesini ve uygun diyeti seçmek için uygun olan bir gıda intolerans testidir. Ayrıca FOX, immünolojik kaynaklı gıda intoleransı konusunda makul şüphe olması durumunda yapılabilir.

Gıda intoleransınız varsa, vücudunuzun belirli gıdalara veya gıda türlerine karşı onları sindirmenizi zorlaştıran anormal bir tepki gösterdiği anlamına gelir. Bunun olmasının birkaç nedeni vardır, ancak en yaygın olanı uygun sindirim için doğru enzimlerin olmamasıdır. Nüfusun yaklaşık %45'inin bir tür gıda intoleransından etkilenebileceği tahmin edilmektedir. Yaşamı tehdit etmese de, gıda intoleransları rahatsız edici olabilir ve tedavi edilmezse kronik hastalıklara yol açabilir. Gıda intoleransı veya gıda duyarlılığı testi, vücudunuzun yediğiniz belirli gıdalara nasıl tepki verdiğini ortaya çıkarır. Gıda intoleransı, yaşayabileceğiniz hoş olmayan belirtilerin nedeni olabilir. Gıda intoleransının belirtileri arasında irritabl bağırsak sendromu, şişkinlik, anksiyete, baş ağrısı/migren, yorgunluk, astım, eklem ağrısı, artrit, kilo sorunları, fibromiyalji ve kaşıntılı cilt sayılabilir.

FOX gıda intolerans testi ile ölçüldüğü zaman yüksek seviyelerde IgG antikorları saptandığında, bu gıdalara karşı intoleransınız olduğunu gösterir. FOX gıda intolerans testi yaptırarak gıdaya özgü IgG antikorlarının tespiti, hangi gıda intoleransının hastalığa neden olduğunun belirlenmesine yardımcı olur. FOX gıda intolerans testi sağlığınıza zarar veren gıdaları yemekten ve vücuda sürekli zarar vermekten kaçınarak sağlığı korumak için uygun beslenme düzeninizi sağlamınıza yardımcı olur. Sonucunuza göre intoleransınız olan gıdaları beslenme düzeninizden çıkararak sağlıklı bir yaşam döngüsüne ulaşabilirsiniz.

Mavi Laboratuarlar Grubunun tüm şubelerinde FOX 286 gıda intolerans testi yapılmaktadır. FOX gıda intolerans testi hakkında ayrıntılı bilgi ve randevu için çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.