Uyuşturucu Testi

UYUŞTURUCU TESTİ
Uyuşturucu Testi Nedir?

Uyuşturucu testi ( Drug Screen ) idrar numunesinde son 1 hafta içerisinde vücuda alınan maddeleri saptamak ve biyolojik tarama yapabilmek için kullanılır. Bundan dolayı uyuşturucu madde kullanımından itibaren kan tahliline göre daha uzun süre uyuşturucunun etken maddesi idrar numunesinde tespit edilebilmektedir. Maddenin idrardaki yoğunluk oranı kandakinden çok daha fazladır. Esrar, Bonzai, eroin kokain ve extacy gibi maddeler kolaylıkla tespit etmektedir.
Uyuşturucu Testi neleri tespit eder

Alınan uyuşturucunun oranı ve çeşidine göre idrarda tespit edilebilmesi farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, esrar 7 gün, kokain ise ortalama 48 saat kadar idrarda kalır.

Uçucu maddeler kullanımdan sonra sadece birkaç saat içinde idrarda tespit edilebilir. Kişiler idrar tahlili verirken idrar örneğini değiştirmek gibi girişimlerde bulunabileceğinden dolayı kişinin idrarının laboratuarlarımız da laborantlarımız kontrolünde verilmesi gereklidir. İdrarın kişiye ait olduğundan tam olarak emin olmak gereklidir.

Uyuşturucu testinin ( Drug Screen ) sonuçlarının negatif çıkması; kişinin bu test yöntemiyle idrarda saptanabilecek en düşük miktardan daha düşük oranda madde kullanmış olabileceğinin ya da kullanımının üzerinden daha fazla zaman geçtiğinin göstergesi de olabilir. Bu nedenle idrarda uyuşturucu testlerinin belirsiz aralıklarla tekrarlanması daha garantili bilgi verecektir.
Uyuşturucu Testi Nerede Yapılır ?

Merkezlerimize gelerek idrar verebilir ve uyuşturucu madde kullanılıp kullanılmadığını kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

Uyuşturucu Testi tüm şubelerimiz de uzman hekimlerimizin denetiminde laboratuarlarımız bünyesinde çalışmaktayız.

İdrar Bazlı Uyuşturucu Testi uyuşturucu kullanılıp, kullanılmadığını kısa zamanda ve güvenilir bir şekilde belirtmektedir.

Uyuşturucu testi sonucunu 2 saat içinde, "pozitif/negatif" olarak verilir. Pozitif test sonucu kişinin idrar vermeden önce yakın bir geçmişte madde aldığını gösterir.

Ayrıntılı bilgi ve uyuşturucu testi fiyatı almak için 0 850 360 06 05 numaralı hattımızdan hasta danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Güncel Yazılar
Gıda İntelorans Testi
Yediğiniz bir gıdayı tam olarak sindirememenizden kaynaklanan,
Karyotip Analizi
Kromozomlar 5 özelliğine bakılarak değerlendirilir. Bunlar; uzunluk ...
Kronik Prostatit Testi
Genellikle prostatit, genç erkeklerin hastalığı zannedilir ancak prostatitin...

Prolaktin Testi
Prolaktin testi ile beyinin arka kısmında hipofiz adı verilen bölgeden...
Testesteron Testi
Eriskin erkekte total testosteron testi düzeyleri 3-10 ng/ml arasinda...
Gebelik testi
Gebelik rahim içinde yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından...