Quantiferon Testi

Quantiferon Testi
Quantiferon Testi

Quantiferon testi tüberküloz teşhisi konusunda hemen hemen bütün yaş grupları için yapılan bir testtir. Ounatiferon testi son zamanlarda tüberküloz hastalığının teşhisinde tüberkülin deri testi yerine alternatif yaygın olarak kullanılmaktadır.
Quantiferon testi ne için yapılır?

Quantiferon testi ne için yapılır sorusunun net cevabı tüberkuloz hastalığının teşhisi için yapılan bir laboratuvar testidir. Tüberküloz hastalığının aşırı derecede yüksek olduğu toplumlarda çoğunlukla çocuk denecek yaşlarda, tüberküloz basili hastalığı ile karşılaşılmaktadır. Bu rahatsızlık büyük oranda akciğer rahatsızlığı şeklinde kendini belirterek ortaya çıkmaktadır diyebiliriz. Tüberküloz hastalığı dünya genelinde her sene milyonlarca insanı etkisi altına alan ciddi bir hastalık türüdür.

Tüberküloz rahatsızlığının olabilecek en erken safhada ve doğru teşhis konularak tanısının yapılması enfeksiyonun kontrolünde ve bu rahatsızlığın tedavisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Tüberküloz hastalığının tanısında ve teşhisinde en önemli kural balgamın direkt olarak incelenerek mikobakteriyel kültür pozitifliğinin ortaya çıkarılmasıdır.

Ancak çoğunlukla çocukluk döneminde tüberkülozu teşhis etmek bu kadar kolay olmayabilir. Tüberküloz hastalığının teşhisinde en zor yan, prognozu önceden tahmin etmek ve tüberküloz enfeksiyonuna sahip insanlar da hastalık ileri safaya geçmeden bunu ortaya çıkarmak ve tedavi etmektir denilebilir.
Quantiferon Testi Nerede Yapılır?

Quantiferon Testi Nerede Yapılır? Quantiferon testi Mavi Laboratuarlar Grubunun Fatih Çapa, Beylikdüzü Beykent, Bakırköy Ataköy ve Kadıköy Kozyatağı şubelerinde yapılmaktadır. Quantiferon testi için tüm şubelerimizde kan verebilirsiniz. Mavi Laboratuarlar Grubu şubelerinin çağrı merkezini arayarak quantiferon testi için randevu alabilirsiniz. Dilerseniz randevunuzu online randevu sistemimiz üzerinden de alabilirsiniz. Alanında Uzman Doktor kadromuz, deneyimli laboratuvar personelimiz ile en son teknolojiye sahip cihazlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.
Quantiferon Testi Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Quantiferon Testi Sonucu Kaç Günde Çıkar? Quantiferon testi ortalama 2- 3 iş günü içerisinde sonucu çıkmaktadır. Sonucunuz çıktığında sms ile bilgilendirme yapılmaktadır. Dilerseniz quantiferon testi sonucunuzu web sitemiz üzerinden online sonuç bölümünden size verilen özel şifreniz ile alabilirsiniz.
Quantiferon Testi Fiyatı

Quantiferon testi fiyatı özel hastane ve laboratuvarlarda 2000 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Quantiferon testi fiyatı için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Alanında Uzman Doktor kadromuz, deneyimli laboratuvar personelimiz ile en son teknolojiye sahip cihazlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Güncel Yazılar
Gıda İntelorans Testi
Yediğiniz bir gıdayı tam olarak sindirememenizden kaynaklanan,
Karyotip Analizi
Kromozomlar 5 özelliğine bakılarak değerlendirilir. Bunlar; uzunluk ...
Kronik Prostatit Testi
Genellikle prostatit, genç erkeklerin hastalığı zannedilir ancak prostatitin...

Prolaktin Testi
Prolaktin testi ile beyinin arka kısmında hipofiz adı verilen bölgeden...
Testesteron Testi
Eriskin erkekte total testosteron testi düzeyleri 3-10 ng/ml arasinda...
Gebelik testi
Gebelik rahim içinde yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından...