KİŞİYE ÖZEL CHECK UP

Her insan özeldir ve farklıdır, kişilerin taşıdıkları sağlık riskleri birbirinin aynısı değildir. O nedenle doğru bir check up taraması planlanmadan önce bu check up programını yönetecek olan uzman doktor başvuran kişi ile ön görüşme yapmalı ve kişi hakkında bilgi edinmelidir;

Mümkün olduğunca doktorunuzun sorularına doğru ve detaylı cevaplar verin, en deneyimli doktor bile aklınızdan geçenleri bilemez, sağlığınıza ilişkin kaygılarınızı tahmin edemez. Bu nedenle doktorunuzun check up planlamalarına siz de aktif olarak katılın, sorun, sorgulayın, talepkar olun, bilinçli bir sağlık hizmeti alıcısı olun.

Check up taraması öncesi bir ön hazırlık yapmadan, doktorunuzla görüşmeden, sadece laboratuvar testleri yaptırarak sağlık taramasından geçebileceğinizi düşünmeyin.

Her insan farklı demiştik işte bu nedenle uzman doktor tam kapsamlı check up öncesinde başvuran kişi ile konuşur, yaşam tarzı hakkında bilgi edinir;

  • Stresli bir yaşam mı sürüyor?
  • Hareketli bir yaşam temposu mu var?
  • Durağan ve hareketsiz bir yaşam temposu var?
  • Allerjileri var mı?
  • Geçirdiği hastalıklar nelerdir?
  • Daha önce ameliyat oldu mu?
  • Sürekli kullandığı ilaçlar neler?
  • Ailede genetik hastalık öyküsü var mı?

Tüm bu soruların cevapları başvuran kişinin taşıdığı risklere dair ipuçları verir, uzman doktorlarımız bu ipuçlarına dayanarak sizin yaptırmak istediğiniz check up paketine bazı ilaveler yapabilir veya gereksiz gördüğü tetkikleri listeden çıkartabilir.

Laboratuvar ve görüntüleme tetkiklerinin sayısı çok fazladır, neyse ki her tetkik herkese lazım değildir. Kaliteli ve doğru bir check up taramasında tetkikler kişiye özel planlanmalıdır. Bu plan sıradan, fabrikasyon, baştan savma bir plan olmamalı ve en önemlisi gereksiz detaylardan uzak durulması gerekir.

Tam kapsamlı bir check up da amaç bol bol tetkik yaptırıp yüksek rakamlar ödemek DEĞİLDİR, amaç kişinin risklerine göre GEREKEN tetkikeri yaptırıp uzman doktor gözetiminde, kişi daha hastalanmadan yolunda gitmeyen noktaları bulmak ve erken teşhis ile tedbir almaktır. Hastalandıktan sonra tedavi hem masraflıdır hem de sağlığını kaybeden kişi için zor bir süreçtir. Çok daha düşük maliyetlerle hastalanmadan bu risklerin tespit edilmesi önemlidir.

Güncel Yazılar
Check Up Nedir
Check-up kişinin sağlıklı olduğunu gösteren bir medikal işlem olarak görülmelidir.
Check Up Nasıl Yapılır
Check up taraması bazı ön hazırlıklar gerektirir. Bu önerileri dikkate aldığınızda işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır.
Tam Kapsamlı Check Up
Tam kapsamlı bir check up da amaç bol bol tetkik yaptırıp yüksek rakamlar ödemek değildir.

Kişiye Özel Check Up
Uzman doktorlarımız check up öncesinde başvuran kişi ile konuşur, yaşam tarzı hakkında bilgi edinir.
Check Up Kampanyaları
Titizlik ve makul fiyatlarımız ile dikkat çeken check up paketlerimizde diğer aile bireyleri ekstra %20 indirimli.
Check Up Paketleri
Yaş, cinsiyet ve mesleklere göre ortak risk faktörlerini belirleyip "check up paketleri" hazırladılar.