Fekal Kalprotektin Testi

FEKAL KALPROTEKTİN / CALPROTECTİN TESTİ
Fekal Kalprotektin Testi Nedir?

Fekal kalprotektin testi klinik doktorlar tarafından bağırsak hastalıklarının takibinde ve tedavi sürecinde kullanılan dışkıda bakılan bir laboratuvar testidir.

Bağırsakta bulunan iltihap ve işlevsel bozukluklarda fekal calprotektin testini klinik doktorlar tarafından istenebilmektedir. Kalprotektin testi ölçümünde bağırsakta ki iltihaplanma ve enfeksiyonel durum saptanabilmektedir. Kalprotektinin mantar ve bakterilere karşı koruyucu bir yapısı bulunmaktadır.

Fekal Calprotektin testi iltihabi bağırsak hastalıklarının normal bağırsak hastalıklardan ayrılması tanısında ve kolonoskopi gibi işlemler yerine tercih edilebilmektedir. Fekal calprotectin testi bağırsak kanserleri, chrons hastalığı, ülseratif kolit hastalığı tanısında kullanılmaktadır. Bu hastalıklarda dışkıda kalprotektin düzeyi artmaktadır.
Dışkıda Kalprotektin Nasıl Ölçülür?

Dışkıda kalprotektin testi için hasta özel numune kabına dışkı vermektedir. Laboratuvara teslim edilen bu örnekten özel işlemlerden geçirilerek dışkıda calprotectin testi çalışması yapılır. Fekal kalprotektin testi tanı ve tedavi sürecinde çok önemli bir testtir. Erken tanıda doktorların istemiş olduğu dışkıda calprotectin testi sonucuna göre hekiminiz tanı ve tedavi işlemlerine başlayacaktır. Tüm Avrupa ve Anadolu yakası şubelerimizde fekal kalprotektin testi yapılmaktadır..
Fekal Kalprotektin Testi Nerede Yapılır?

Fekal kalprotektin testi Mavi Laboratuarlar Grubunun Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan tüm şubelerinde yapılmaktadır. Fekal calprotectin testi için bizleri arayabilir ve randevunuzu alabilirsiniz.
Fekal Kalprotektin Testi Fiyatı

Fekal kalprotektin testi fiyatı Sağlık Bakanlığı kanunları gereği internet ortamında verilememektedir. Fekal Kalprotektin Testi hakkında daha detaylı bilgi almak, Laboratuvarlarımızda yapılan Fekal Kalprotektin Testi fiyatlarını öğrenmek için mesai saatleri içerisnde 08:30 – 18:30 arasında 0850 360 06 05 nolu hattımızdan ulaşarak hasta danışmanlarımızla görüşme sağlayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Güncel Yazılar
Gıda İntelorans Testi
Yediğiniz bir gıdayı tam olarak sindirememenizden kaynaklanan,
Karyotip Analizi
Kromozomlar 5 özelliğine bakılarak değerlendirilir. Bunlar; uzunluk ...
Kronik Prostatit Testi
Genellikle prostatit, genç erkeklerin hastalığı zannedilir ancak prostatitin...

Prolaktin Testi
Prolaktin testi ile beyinin arka kısmında hipofiz adı verilen bölgeden...
Testesteron Testi
Eriskin erkekte total testosteron testi düzeyleri 3-10 ng/ml arasinda...
Gebelik testi
Gebelik rahim içinde yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından...