CHECK UP NASIL YAPILIR?

check up nasıl yapılır

Check Up Öncesi

Check up yaptırmak için öncelikle Mavi Laboratuarlar Grubundan randevu almanız gerekmektedir, check-up randevunuzu telefon veya email ile oluşturabilirsiniz. Haseki ( Fatih ), Kozyatağı ( Kadıköy ) veya Beykent ( Beylikdüzü ) şubelerimizden hangisinde check up yaptırmak istediğinize karar vermelisiniz.


Check Up Hazırlığı

Check up taraması esnasında yapılacak olan tetkikler bazı ön hazırlıklar gerektirir. Bu önerileri dikkate alarak geldiğinizde işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır. Tetkik sonuçlarınızın en doğru şekilde çıkması için bu önerilerimizi dikkate almanızı öneririz.

Check up taramasının yapılacağı gün laboratuvar testleri için 12-14 satlik bir açlık gerekir, check up randevunuzdan önceki akşam hafif bir akşam yemeği yemelisiniz. Akşam yemeğinden sonra su içebilirsiniz ancak şeker ve kafein içeren gıdalar tüketmemelisiniz. Son 24 saat içinde alkol alınmamalıdır bu durum kan tetkiklerinizi olumsuz etkileyebilir.

Check up taramasının içeriğinde batın ultrasonu bulunuyorsa aç olmanız ve mesanenizin ( idrar torbası ) dolu olması gerekir bu nedenle ultrason işlemi öncesinde bol bol su içmeniz ve çekim yapılana kadar idrara çıkmamanız gerekir.

Check up taramasının içeriğinde mamografi bulunan kadın misafirlerimiz randevuya gelmeden önce duş almalı, parfüm ve deodorant kullanmamalıdır. Mamografi çekimi için en uygun günler adet döneminin 3-10.günleridir.

Sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız varsa check up öncesi bu ilaçları kullanabilirsiniz ancak hekimlerimizle yapacağınız görüşmede bu ilaçları belirtiniz.


Check Up Esnasında

Check up randevunuza geldiğiniz gün uzman doktorlarımızla check up öncesi ön değerlendirme görüşmesi yapacaksınız. Uzman doktorlarımız kullandığınız ilaçlar, daha önce geçirdiğiniz ameliyat veya hastalıklar hakkında sorular soracaktır. Alerjileriniz, günlük yaşam temponuz, alışkanlıklarınız, yaş ve cinsiyetiniz gibi bilgiler doğrultusunda uygulanması gereken check up taramasının içeriği konusunda sizi bilgilendirecektir.

Randevunuza aç olarak geldiğiniz için hiç zaman kaybetmeden uzman laboratuvar teknisyenlerimiz sizi numune verme odasına alacaktır, check up taraması için gereken kan, idrar ve gereken diğer numuneler alınacaktır. Artık kahvaltı salonumuza geçebilirsiniz. Siz Mavi Laboratuvar Grubunun ikramı olan kahvaltınızı keyifle yaparken biz radyolojik tetkikleriniz için gerekli hazırlığı yapacağız, kahvaltınız biter bitmez sizi ultrason, grafi gibi check up paketinizde yer alan diğer radyolojik tetkikler için sadece 10 adım yan tarafdaki görüntüleme merkezine alacağız. Çekimleriniz bitince sizi uğurlayacağız


Check Up Sonrası

Check up taramasına ait laboratuvar testlerinin bazıları aynı gün bazıları ise 1-2 gün içinde çıkar. Hem laboratuvar sonuçlarınız hem de radyoloji tetkiklerinizin sonuçları tamamlandığında tüm sonuçlar özel bir check up dosyasına konularak uzman hekimimize teslim edilir. İsteğinize bağlı olarak; sonuçlarınızın çıktığı size SMS ile bildirilir, mail ile sonuçlarınız eposta adresinize yollanır aynı zamanda internet üzerinden TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile bu sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Ancak en önemlisi dilerseniz sonuçlarınızı almaya geldiğinizde uzman doktorumuz size tüm sonuçlarınız ve genel sağlık durumunuz hakkında detaylı bir bilgilendirme yapar, önerilerde bulunur. Eğer herhangi bir hastalık belirtisi var ise uzman doktorumuz size daha ileri tetkikler veya tedaviler hakkında yönlendirme yapar.


Check Up Raporlarıma Nasıl Ulaşırım?

  Herhangi bir şubemize gelerek raporunuzu alabilir ve uzman doktorumuzla görüşebilirsiniz.
  Talimatınız olmadan sizden başka kimseye raporlarınız teslim edilmez, bilgi verilmez.
  TC Kimlik numaranız ve size vereceğimiz şifreniz ile web sitemiz üzerinden online olarak sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.
  Başvuru sırasında belirtirseniz
  Sonuçlarınız çıktığı anda SMS mesajı ile bilgilendirilirsiniz.
  Sonuçlarınız çıktığı anda eposte adresinize otomatik olarak gönderilir.


mavilab logo

Bu internet sitesi Mavi Laboratuarlar Grubu tarafından hazırlanmaktadır. Bu internet sitesinde yer alan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.