Cea Testi

CEA TESTİ
Cea Testi

CEA Testi kanser testi özellikle kolon kanseri olmak üzere karaciğer kanseri, akciğer kanseri, pankreas kanseri, meme kanseri ve prostat kanseri gibi rahatsızlıklar da yüksek seviyede kanda bulunmaktadır. CEA testi yaptırarak özellikle kolon kanseri, rektum kanserleri gibi çeşitli kanser türlerini başlangıç aşamasında teşhis edebilir ve bu sayede erken tedaviye başlayabilirsiniz.

Karsinoembriyonik Antijen yani CEA, annelerin karınlarında bulunan taşıdıkları bebeklerinin bağırsakları içinde yer alan bir protein türüdür diyebiliriz. Kadınlar doğum yaptıktan sonra kendi kan değerlerinde CEA fark edilmesi zor miktarda neredeyse görülemeyecek kadar az seviyede bulunur. Sizlerin de bildiği üzere kan testlerinde çok fazla sayıda değişken ve parametre yer almaktadır.

Çağımızda en çok korkulan ve bizler için en büyük tehdit olan kanser hastalığı maalesef kanda CEA parametresinin fazlalığı ile anlaşılabilmektedir. Kanser için erken teşhis imkanı sağlaması yönünden kullanımı elverişli bir testtir.

Karsinoembriyonik Antijen yani kısaca CEA annelerin hamilelik döneminde rahim bölgesinde gelişen ve bebeklerine aktardıkları bir proteindir. İnsan vücudundaki sindirim sisteminin üretmiş olduğu bir glikoprotein dir de dememiz mümkün olmaktadır. CEA proteinleri doğum bittikten sonra tamamen kaybolabilir veya düşük miktarda da vücutta kalmaya devam edebilir. Bu tür durumların dışında erişkin bireylerde de görülmektedir.

Bireyde kanser gibi ciddi bir hastalık bulunuyorsa CEA değerleri anormal derecede yüksek seviyede olacaktır. Çeşitli kanser türlerini kandaki CEA miktarının yüksekliği ile öğrenme şansımız bulunmaktadır.
Cea Testi Nerede Yapılır?

CEA Testi Nerede Yapılır? CEA testini Mavi Laboratuarlar Grubunun Fatih Çapa, Beylikdüzü Beykent, Bakırköy Ataköy ve Kadıköy Kozyatağı şubelerinde yaptırabilirsiniz. Mavi Laboratuarlar Grubu alanında uzman doktorlar ve laborantlarımızla, son teknolojiye sahip cihazlarımızla sizlere Fatih Beylikdüzü ve Kadıköyde hizmet veriyoruz.
Cea Testi Normal Değerleri

Cea testinin kandaki normal değerleri 0 ile 2,5 ng/mL aralığında olmalıdır. Bazı bilim çevreleri ise 3 ng/ mL kadar bu değeri normal kabul etmektedir. Sigara alışkanlığı olan yetişkin bir bireyin kanında 0 ile 5 ng /mL CEA proteini bulunmaktadır. Kanser hastalıklarına yakalanmanın önüne geçmek için sizlere önerimiz mutlaka varsa sigara alışkanlığınızı terk etmeniz olacaktır.
Cea Testi Nasıl Yapılır?

Cea testi için hastalardan belirli bir miktarda kol bölümünden bir miktar test için kan alınması ile yapılmaktadır. Test için kan alma aşaması oldukça hızlı ve pratik şekilde gerçekleşmektedir.

Bireyler kan verdikten sonra normal yaşantılarına kesintisiz olarak kaldıkları yerden sorunsuz bir biçimde devam edebilmektedirler.
Cea Testi Fiyatı

CEA Testi Fiyatı özel hastane ve laboratuvarlarda değişkenlik göstermektedir. Cea testi fiyatı için laboratuvarlarımızı çağrı merkezimizden arayabilirsiniz. Cea testi sonucunuz çıktığında online sonuç bölümümüzden alabilirsiniz.

Güncel Yazılar
Gıda İntelorans Testi
Yediğiniz bir gıdayı tam olarak sindirememenizden kaynaklanan,
Karyotip Analizi
Kromozomlar 5 özelliğine bakılarak değerlendirilir. Bunlar; uzunluk ...
Kronik Prostatit Testi
Genellikle prostatit, genç erkeklerin hastalığı zannedilir ancak prostatitin...

Prolaktin Testi
Prolaktin testi ile beyinin arka kısmında hipofiz adı verilen bölgeden...
Testesteron Testi
Eriskin erkekte total testosteron testi düzeyleri 3-10 ng/ml arasinda...
Gebelik testi
Gebelik rahim içinde yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından...