BABALIK TESTİ

Babalık Testi için anneden numune alınmadan babalık testi yapılabilmektedir. İlişki sonrası doğan bir çocuğun babalık testi yapılabilmesi için muhtemel babadan kan numunesi, çocuktan ise sadece ağız içi mukozasından alınan numuneden babalık DNA testi yapılabilmektedir.

Babalık testi için alınan bu numuneleri kullanarak 16 DNA işaretleyicisiyle yapılan babalık testi ile %99.99 oranında kesinlik ile babalık tespiti yapılabilmektedir. Babalık DNA testi sadece babadan çocuğa geçmiş DNA belirlenir.

Mavi Laboratuvarlar Grubunda babalık testi için gereken numuneler laboratuvarımızda alınmaktadır. Çocuklardan yanak içi mukoza numunesi babalardan ise kan numunesi almaktayız. Numuneler alındıktan sonra 7 ile 10 gün içerisinde test sonuçları çıkmaktadır.

DNA testi, gerçek genetik babanın tespit edilmesinde en gelişmiş ve güvenilirliği en yüksek testtir. Babalık testi için muhtemel anne veya babanın yazılı izni gereklidir aksi halde babalık testi yapılamaz. Babalık testi yaptırmak için şubelerimize geldiğinizde yazılı izin formu personelimizce size imzalattırılır.

Mavi Laboratuvarlar Grubu olarak kurulduğumuz 2003 yılından bu yana babalık testi ve diğer genetik testlerde; T.C. Sağlık Bakanlığının kriterleri ve uluslararası standartlarda hizmet vermekteyiz. Mavi Laboratuvarlar Grubunda 16 DNA markerı ( DNA belirteçleri ) ile babalık testi yapılmakta ve babalık testi sonuçlarımızı %99.99 kesinlik oranı ile vermekteyiz.

Bu DNA belirteçleri ile kişinin DNA profilleri oluşturulmakta ve babalık testi yapılmaktadır. Kişiye özgü olarak elde edilen bu DNA profillerinin bir başka insanda rastlanma olasılığı 1/180 trilyon olup, bu durum; Mavi Laboratuvarlar Grubunda babalık testi sonuçların ne kadar güvenilir olduğunu gösterir.


BABALIK TESTİ HANGİ ÜLKEDE ÇALIŞILMALI ?

Mavi Laboratuvarlar Grubunda Babalık Testi Türkiye'de çalışılmaktadır. Peki, babalık testinin Türkiye'de yapılmış olması size ne avantaj sağlar?

Babalık testi Türkiye'de Sağlık Bakanlığının mevzuatlarına uygun olarak çalışılır ise; Babalık testinin doğruluğu, numunelerin ilgili kişilere ait olup olmadığı gibi konularda herhangi bir hukuki itiraz söz konusu olduğunda, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bu testin çıkan sonuçlarından SORUMLU bir muhatabınız olmaktadır.

Çocuğunun babası olduğundan şüphe duyan pek çok kişi bu şüphelerini yok etmek için DNA Babalık testi yaptırmaktadır. DNA Babalık testi; şüphelerinizi ortadan kaldırmanın en kesin yoludur. Mavi Laboratuarlar Grubunda yapılan DNA Babalık testinden elde edilen sonuçlar ülkemiz yasalarına ve tıp ahlakına uygundur. DNA Babalık testi Anneden numune almaya gerek kalmadan da yapılabilmektedir.

DNA Babalık testi, gerçek genetik babanın tespit edilmesinde en gelişmiş ve güvenilirliği en yüksek testtir. DNA eşleşmesi yolu ile çocuğun DNA profili ile baba olduğu düşünülen kişinin DNA profili karşılaştırılır. Eğer Baba olduğu iddia edilen kişi gerçekten baba ise sonuç,%99.99 "Babasıdır" çıkacaktır.

Eğer Baba olduğu iddia edilen kişinin DNA profili çocuğa uygun değilse, o zaman babası değildir ve sonuç %100 "Babası değil" çıkacaktır.


BABALIK TESTİ NEREDE YAPILIR?

Babalık Testi nerede yapılır? Babalık testi İstanbul da Fatih Haseki, Beylikdüzü Beykent ve Kadıköy Kozyatağı şubelerimiz de yapılmaktadır. Babalık testini Mavi Laboratuarlar Grubu şubelerinde yaptırmadan önce çağrı merkezimizi arayarak randevu ve bilgi almanız gereklidir.


BABALIK TESTİ FİYATI

Babalık Testi fiyatı yapılan özel laboratuvar ve hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Babalık Testi fiyatı için çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Mavi Laboratuarlar Grubunda babalık testi makul fiyatlarla yapılmaktadır, babalık testi fiyatı öğrenmek için lütfen arayınız.

Güncel Yazılar
Gıda İntelorans Testi
Yediğiniz bir gıdayı tam olarak sindirememenizden kaynaklanan,
Karyotip Analizi
Kromozomlar 5 özelliğine bakılarak değerlendirilir. Bunlar; uzunluk ...
Kronik Prostatit Testi
Genellikle prostatit, genç erkeklerin hastalığı zannedilir ancak prostatitin...

Prolaktin Testi
Prolaktin testi ile beyinin arka kısmında hipofiz adı verilen bölgeden...
Testesteron Testi
Eriskin erkekte total testosteron testi düzeyleri 3-10 ng/ml arasinda...
Gebelik testi
Gebelik rahim içinde yerleştiği andan itibaren trofoblast hücreleri tarafından...