AIDS TESTİ FİYATI

AIDS Testi fiyatı kullanılan test yöntemine göre laboratuvarlarda 500 TL – 2500 TL arasında değişmektedir. Antikora bakan anti hiv elisa testi fiyatı 500 – 750 TL aralığında, p24 antijeni ve antikor testi fiyatı hiv duo ultra testi fiyatı 900 TL – 1500 TL – HIV PCR Testi fiyatı 1500 TL – 2500 TL arasında değişmektedir.

HIV testi fiyatı birbirinden ayıran, çalışma yöntemleri ve araştırılan unsur en önemli farktır. Erken tanı açısından bir diğer hiv testi HIV DUO Ultra testidir, şüpheli ilişkinin 14. gününden itibaren kandaki p24 antijeni en erken tespit edebilen testtir. HIV Testi fiyatı açısından Hiv duo ultra testi fiyatı, diğer antikor arayan anti hiv elisa testlerinden biraz daha pahalıdır ancak erken tanı açısından en uygun testtir. VIDAS HIV DUO Ultra testi hem antijen hem de antikorları tespit edebilen kombine bir testtir, aklınızda şüphe bırakmaz güvenilirliği en üst düzeyde %99.88 olan testtir.

HIV RNA PCR Testi fiyatı diğer hiv testi yöntemlerine göre biraz daha pahalıdır. HIV RNA PCR testi erken tanı açısından son derece güvenilir HIV’ in direkt olarak kendisine yani RNA’ sına bakan bir moleküler mikrobiyoloji testidir. En erken dönemde yapılabilen hiv testidir. Şüpheli temastan 9. gün ve sonrasında HIV PCR testi yapılabilmektedir. HIV PCR Testi İstanbul da tüm şubelerimizde yapılmaktadır. Laboratuvarlarımızda HIV PCR Testi 2 – 3 gün içerisinde çıkmaktadır.

AIDS KAÇ GÜN SONRA BELLİ OLUR?

AIDS Kaç Gün Sonra Belli Olur? HIV RNA PCR Testi ile 9. Günden sonra HIV kanda saptanabilmektedir. HIV Duo Ultra testi ile 14. Günden sonra virüsün p24 antijenin varlığı saptanabilmektedir. Anti hiv testi eliza testi 42. Günden sonra virüse karşı oluşan antikorlar saptanabilmektedir.

HIV TESTİ NASIL YAPILIR?

HIV Testi Nasıl Yapılır? HIV Testi laboratuvar ortamında damarınızdan alınan kan ile yapılmaktadır. Hiv testi için damarınızdan alınan kan özel işlemler yapılarak test edilir. Tükürük ve parmaktan yapılan daha basit test yöntemleri de bulunmaktadır. Ama bu testlerin erken tanıda güvenilirliği laboratuvarlarda cihazlar ile yapılan kadar yüksek değildir.

AIDS Testi sonucu kaç günde çıkar? HIV PCR Testi 2 – 3 günde, HIV Duo Ultra Testi 3 saatte laboratuvarlarımızda çıkmaktadır. HIV testi sonucunu beklemek zordur. Bu yüzden en kısa sürede sonucu veren laboratuvarı tercih etmenizi tavsiye ederiz. AIDS Testi için birçok laboratuvar yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem farklılıkları aids testi sonuç süresini etkilemektedir. Aids testi sonuç süresini belirleyen sadece bu farklılıklar değildir elbet, hiv testi kendi cihazları ile yapamayan, bu cihazlara sahip olmayan sağlık merkezleri, hastadan kanı alıp farklı bir laboratuvara göndermektedir. Bu yüzden hiv testi sonucunuz geç çıkmaktadır. HIV testi yaptırmadan mutlaka laboratuvarın testi kendisinin çalışıp çalışmadığını öğrenin.Mavi Laboratuvarlar Grubu hiv testi kendi tam otomatik cihazlarında çalışmaktadır bu yüzden hiv testi sonucunuz en kısa sürede çıkmaktadır.

HIV Testi Nerede Yapılır? İstanbul Mavi Laboratuarlar Grubu Fatih Çapa – Beylikdüzü Beykent - Kadıköy Kozyatağı şubelerinde HIV Testi yaptırmak ve HIV Testi fiyatı öğrenmek için 0 850 360 06 05 çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

Güncel Yazılar
Hiv / Aids Belirtileri
Aids belirtileri virüs vücuda girdikten sonra her evrede farklılıklar
Hiv / Aids Nasıl Bulaşır
HIV pozitif bir partnerle korunmasız cinsel ilişki kuran kişinin farklı bir
Hiv / Aids Testi
AIDS hastalığının sebebi olan HIV virüsünü tespit etmeye yarayan bir

Hiv DUO Ultra Testi
Hiv Duo Ultra testi p24 antijenini ve HIV 1/2 antikorlarının birlikte
Hiv RNA PCR Testi
HIV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi "HIV RNA PCR testi" verir. Bu
Hiv ELISA Testi
Günümüzde AIDS hastalığına sebep olan HIV enfeksiyonu yönünden